Piłkarze Fuksa i Sosenki w trakcie meczu

Niedziela 5 maja była prawdziwym świętem piłkarskim, na boisku w Szynwałdzie trzy drużyny Fuksa walczyły o ligowe punkty.

Pierwsi na boisko wybiegli piłkarze ligi powiatowej, stoczyli oni derbowy pojedynek z Sosenką Sośno. Mecze derbowe zawsze cieszą się prestiżem, zarówno wśród zawodników jak i kibiców. Tym razem nie było inaczej, walczono o każdą piłkę i każdy metr boiska. W II połowie przy wyniku 3:1 dla Fuksa, drużyna z Sośna przy biernej postawie Wielowicza, zdobyła 3 bramki. Wydawało się że derby będą dla Sośna. Piłkarze z Fuksa jednak się nie załamali i w końcowych minutach meczu zdobyli kolejną bramkę. Wynik meczu 4:4.

O godz.14 swój mecz rozpoczęły drużyny B klasy , był to również pojedynek derbowy /derby powiatowe /. Fuks Wielowicz podejmował Gwiazdę Sypniewo. Wynik meczu został ustalony w II połowie 2:1 dla Fuksa.

…... no i doczekaliśmy się o godz. 17 rozpoczyna się hit niedzieli /młodzi powiedzieli by hicior/. Fuksiary podejmowały drużynę Wdy/Przechlewo (Świecie). Pojedynek dziewczyn rozgrzał licznie zgromadzonych kibiców, takiej frekwencji na meczu dawno nie było. Kibice sprawiedliwie nagradzali oklaskami, zarówno nasze dziewczyny jak i piłkarki ze Świecia. A było za co bić brawo; zawodniczki popisywały się znakomitymi zagraniami i przepięknymi strzałami na bramkę. Brawo, tak trzymajcie. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Poniżej relacja zdjęciowa z wygranego 5:3 meczu Fuksa z LKS Kęsowo w dniu 14 kwietnia.