zdjęcie przedstawia uczestników pielgrzymki wraz z gospodarzami poczęstunku KGW Wielowicz

W sobotę, 14 lipca w Wielowiczu gościła Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. To już 3-cia wizyta tej grupy w naszej świetlicy.

Pielgrzymi pod wodzą Ks. Adama z Parafii w Sępólnie zaczęli swoją podróż w Sępólnie, by przez 5 dni podążać na dwóch kółkach do Częstochowy. Jak powiedzenie mówi, że pielgrzymów godnie przyjąć trzeba, nasze panie z KGW profesjonalnie przygotowały się na przyjazd gości. Na tę okoliczność wykonały tematyczną dekorację; dzięki uprzejmości naszej Joli nie było problemu ze zorganizowaniem eksponatów. 

 

Przygotowana sala wiejska do przyjęcia pielgrzymów

Nie zabrakło również pachnących kwiatów i ziół. 

Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku. W przeddzień, specjalnie dla pielgrzymów, panie spotkały się w świetlicy i pod okiem niezawodnych Danek upieły drożdżowe, budyniowe bułeczki oraz "żyda".  W sobotni poranek, na stole również znalazła się domowa drożdżówka upieczona przez Agnieszkę i Pawła, którzy przybyli by pożegnać swoją mamę (stałą uczestniczkę pielgrzymek rowerowych). Wszystko było smakowite; pielgrzymi nie musieli ograniczać sobie kalorii, w końcu przed nimi nie lada wyczyn.

Jak zwykle, nie obyło się bez pięknych, melodyjnych podziękowań wyśpiewanych przez pielgrzymów i wykonania pamiątkowych zdjęć.

Szerokiej drogi i do zobaczenia za rok!!!!!!